22 kwiecień 2022r. - Światowy Dzień Ziemi

Kochamy naszą planetę ...

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się kilka wydarzeń.

Jako pierwsze miało miejsce spotkanie z leśnikiem. Edukator z Nadleśnictwa Gorlice wygłosił prelekcję o tematyce leśnej i ekologicznej oraz pokazał za pomocą przyniesionych przedmiotów niektóre ciekawe aspekty pracy leśnika. Uczniowie podczas wizyty wykazali się dużą aktywnością i wiedzą, odpowiadali na zadawane pytania, za co zostali nagrodzeni upominkami.

Następnie uczniowie klasy 7b zaprezentowali przygotowaną inscenizację utworu „Świtezianka” Adama Mickiewicza. Przedstawili na scenie nie tylko treść słynnej ballady, ale podkreślili główne motywy utworu czyli związek człowieka z naturą i motyw winy i kary. Występ należał do udanych.

W tym dniu swój dorobek zaprezentowali też uczniowie z grupy ekologiczno-przyrodniczej „Ekolinki”, realizujący projekt w ramach konkursu badawczego ”POSTAW NA SŁOŃCE”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Podsumowany również został konkurs plastyczny „Czym jest OZE?”.

Zdjęcia zamieszczone w galerii przedstawiają opisane powyżej wydarzenia.