28 kwiecień 2022r. - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

To już 231 lat ...

Dnia 28 kwietnia 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji nauczycielka Renata Olbrych, przy współpracy nauczycielki Marzeny Stróżyk, przygotowały uroczysty apel.

Uczniowie klasy 5 i uczennica klasy 6 przedstawili montaż słowno-muzyczny. Udział wzięli również uczniowie klas 1, którzy przygotowani przez panią Alfredę Rakoczy, recytowali wiersz i śpiewali patriotyczną piosenkę. Po zaśpiewaniu hymnu ,,Mazurek Dąbrowskiego’’ uczniowie obejrzeli krótki film wzbogacający wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach wstawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalałyby przenieś się w przeszłość, dostarczyły wielu wzruszeń  oraz przypomniały atmosferę tamtych czasów.

W galerii obejrzymy zdjęcia przedstawiające opisane powyżej działania.