1 kwiecień 2022r. - Konkurs badawczy szkolnej grupy EKOLINKI

Postaw na Słońce

EKOLINKI ze szkoły Podstawowej w Lipinkach walczą o wygraną w 8 edycji Konkursu badawczego ”POSTAW NA SŁOŃCE

organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska

W 6 edycji ogólnopolskiego konkursu badawczego Fundacji BOŚ „Postaw na słońce”, zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lipinkach odniósł wielki sukces i indywidualne nagrody rzeczowe.  W 7 edycji konkursu byliśmy w czołówce szkół podstawowych w kraju.

Teraz trwa promocja 8 edycji konkursu i naszych zdobytych doświadczeń projektowych. Członkowie zespołu EKOLINKI z klasy 8 przygotowali specjalne koszulki, plakaty, ulotki i materiały informacyjne prezentowane na Gminnym Konkursie Ekologicznym.

Ogłaszamy również Szkolny Konkurs na plakat pt.: „ Czym jest OZE?”, termin wykonania prac klasowych do 13 kwietnia 2022 roku. Plakat ma przedstawiać jakie odnawialne źródła energii są dostępne i w jaki sposób można je wykorzystać w gospodarstwach domowych.

EKOLINKI służą pomocą i wiedzą z zakresu odnawialnych źródeł energii, szczególnie budową i działaniem ogniw fotowoltaicznych. Potrafią obliczyć ich wydajność i opracować sposób montażu. Znają też rodzaje dofinansowań z których mogą skorzystać osoby korzystające z OZE.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwijają swoje zainteresowania, wykorzystują nowe technologie informatyczne i umiejętnie raportują na specjalnej platformie.

Projekt kształtuje młodych specjalistów, którym zależy na ograniczeniu emisji zanieczyszczeń z tradycyjnych źródeł energii jakimi są paliwa kopalne, promując fotowoltaikę w naszym najbliższym środowisku.

W galerii znajdują się zdjęcia logo Banku Ochrony Środowiska oraz logo konkursu Postaw na Słońce a także zdjęcia członku grupy EKOLINKI podczas podejmowanych działań oraz okolicznościowe ulotki.

Iwona Rachwał-opiekun zespołu

W galerii zamieszczono zdjęcia przedstawiające logo i banery konkursu oraz opisane działania.