21 czerwiec 2010r. - Na ludową nutę

"Lipiniacy" są wśród nas ...

W dniu 21 czerwca w naszej szkole na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego gościł Zespół Ludowy "Lipiniacy", który na swoim koncie ma wiele sukcesów, nagród zdobytych na różnych konkursach i festiwalach. Członkowie zespołu ubrani w stroje regionalne zaprezentowali piosenki ludowe i wygłosili monologi. Jedną z piosenek wykonali wraz z Dziecięcym Zespołem "Lipowy Kwiat", którego członkami są uczniowie naszej szkoły.

Pani mgr Barbara Brach autorka wielu wierszy, pieśni religijnych i piosenek, założycielka obydwu zespołów jak zawsze z niezwykłą serdecznością i życzliwością zwracała się do nauczycieli i uczniów. Opowiadała o zwyczajach i tradycjach naszego regionu oraz zachęcała do ich kontynuowania.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze, było dla wszystkich obecnych wspaniałą lekcją kultury, tradycji a także miłości do rodzimej wioski.

Zdjęcia z tego niezwykłego spotkania znajdują się w naszej galerii zdjęć.